Tűzoltók látogatták meg a legkreatívabb iskolát
2026. június 18. 11:08
Az Országos Tűzmegelőzési Bizottság a hagyományokat követve idén is meghirdette alkotói pályázatát, amelynek célja az volt, hogy az iskolások kreatív alkotásokon keresztül mutassák be a tűzvédelem fontosságát, a lakástüzek megelőzésének lehetőségeit, illetve a tűzoltó hagyományokat. A pályázat ez évi témája „A tűz nem játék” volt.
Idén a Heves Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz 11 iskolából 332 alkotás érkezett, jellemzően ceruzával, filctollal és vízfestékkel készített rajzokat készítettek az ifjú alkotók. Vármegyénkben a „Legkreatívabb iskola” címet idén is a Verpeléti Arany János Általános Iskola és Reményi Ede Alapfokú Művészeti Iskola nyerte el, már negyedik alkalommal. 2026-ban 99 alkotást készítettek az intézmény tanulói, ami azt jelenti, hogy az iskola diákjainak csaknem fele volt aktív és készített pályaművet. A diákok jutalma pedig egy tűzoltói látogatás volt. Szerda délelőtt az egri hivatásos tűzoltók és a Heves Vármegyei Tűzmegelőzési Bizottság felkeresték az iskolát. A diákok szemügyre vehették a hivatásos tűzoltók gépjárművét és szakfelszereléseit, védőruháit. Játszhattak a locsolós játékkal, a tűzoltó tömlővel ügyesen célozva egy lakástüzet oltottak el. A vármegyei tűzmegelőzési bizottság tanácsokkal látta el az érdeklődő fiatalokat, továbbá egy füstsátorral is készült, ahol a kicsik felpróbálhatták a légzésvédelmi eszközöket és megnézhették milyen nehéz egy füsttel telített helyiségben tájékozódni. A beavatkozó állomány egy tálcatűzoltási bemutatót is tartott, szemléltetve a tűzoltó készülék helyes használatát. A verpeléti iskola tagjai évről-évre lelkesen készítik alkotásaikat a pályázatra, szerdán kollégáink csaknem kétszáz diáknak törekedtek egy hasznos és örömteli délelőttöt szerezni a látogatással.
Fotó: Istványi Nóra tűzoltó főhadnagy