A hétvége mérlege
2022. október 17. 10:51
A hétvégén összesen 12 segélyhívás érkezett a katasztrófavédelem Heves megyei műveletirányítási központjába. A 4 tűzesetet és 5 műszaki mentést összesen 9 hivatásos és 2 önkéntes tűzoltóegység kezelte. A beavatkozást igénylő esetek mellett 3 téves jelzés is érkezett az ügyeletre.
Szombat délután két jármű ütközött a 3-as számú főúton, Nagyréde határában. A gyöngyösi hivatásos tűzoltók biztosították a helyszínt, a balesetben senki nem sérült meg.
Éjszaka egy autó a szalagkorlátnak ütközött az M3-as autópálya 115-ös kilométerénél, Füzesabony térségében. A város hivatásos és önkéntes tűzoltói áramtalanították a járművet, melyben egy ember utazott. A balesetnek nem volt sérültje.
Vasárnap délelőtt egy motoros szenvedett balesetet Eger külterületén. Az egri hivatásos tűzoltók felitatóanyaggal távolították el az útra kifolyt üzemanyagot, a mentők kórházba szállították a motor vezetőjét.
Szemét kapott lángra Mezőtárkány Vajda János útján délután. A füzesabonyi hivatásos és a település önkéntes tűzoltói vízzel oltották el az öt négyzetméteren égő tüzet.
Kora este a hatvani tűzoltók létrás gépjárművel egy embert hoztak le egy hatvani társasház emeletéről, majd átadták őt a mentőknek.
Este Makláron a Szihalmi utcában két négyzetméteren égett növényzet. A füzesabonyi hivatásos tűzoltók avatkoztak be és oltották el a lángokat.
A hatvani hivatásos tűzoltók a mentőknek egy hatvani ingatlanba segítettek bejutni este.
Kál Árpád utcájában kis területen égett papír, a lángokat a füzesabonyi katasztrófavédelmi őrs tűzoltói kéziszerszámokkal oltották el.
Teljes terjedelmében égett egy hetven négyzetméteres ház tetőszerkezete éjszaka, Kerecsend József Attila utcájában. A füzesabonyi és az egri hivatásos tűzoltók több oldalról, három vízsugárral oltották el a tüzet. Az ingatlanban senki nem tartózkodott.